Jak powstała firma tworząca najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie fotografii?

Kult tradycji

Firma Canon działa na rynku już od 80 lat, a wiodącymi jej produktami są akcesoria, które pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości fotografii. Jednak ta branża nie stanowi jedynej gałęzi działalności. Poza tym japońskie przedsiębiorstwo wiedzie prym na rynkach dotyczących rozwiązań biznesowych, produktów konsumenckich, transmisji i komunikacji, produktów przemysłowych, a także systemów medycznych.

Marka rozpoznawalna na całym świecie

Zyski sprzedażowe sięgają niemalże 3,5 miliarda jenów, a firma zatrudnia blisko 120 tysięcy pracowników. Istnieje 200 filii, które rozsiane są na całym świecie. Japońskie przedsiębiorstwo jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie, ich tusz do drukarki Canon był stałym elementem wyposażenia wielu domów i organizacji. To liderzy swojej branży, gdyż stawiają na niezawodność, zaawansowane technologie oraz stylistykę.

Wzrosty i wejście na giełdę

Canon w porównaniu z rokiem 2017 wykazuje 7% wzrost, z samym zyskiem 4,481 miliarda jenów. To podtrzymanie bardzo dobrej passy – ośmiu lat nieustannego wzrostu słupków statystycznych. Spółka za sprawą swojej stabilności finansowej postanowiła wejść na giełdy – w Tokio, Osace, Fukuoce, Sapporo, Nagoi i Nowym Jorku. Firma Canon co roku zajmuje bardzo wysokie lokaty w licznych wartościowych zestawieniach. W 2007 roku zajęła 36. miejsce w rankingu najlepszych marek światowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *