Jak oszczędnie drukować?

Minimalizacja kosztów wydruku

Kwoty przeznaczone na eksploatację pracy drukarek często okazują się bardzo wysokie i niezależnie od typu urządzenia. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, aby obniżyć koszty drukowania. Jak zaoszczędzić na papierze, tuszu czy tonerze? Sam zakup urządzenia wielofunkcyjnego nie uszczupli przesadnie portfela, problemy pojawiają się w momencie zużywania się materiałów potrzebnych do wykonywania wydruków.

Oprogramowania producentów

Tusz Canon nie należy do najdroższych atramentów, ale i tak przy częstym drukowaniu kiedyś się skończy. Przydatne w tym celu okazują się programy dołączone przez producenta zakupionego przez nas sprzętu. Potrafią one zapobiegać marnotrawieniu atramentu, papieru. Pokazują, ile zaplanowany wydruk pochłonie tuszu. Wskaże też, czy na kartce jesteśmy w stanie wykorzystać pozostałą wolną przestrzeń. Dzięki temu będziemy drukować tylko to, co naprawdę potrzebujemy.

Rzuć okiem na ustawienia

Warto też przejrzeć ustawienia drukarki w systemie naszego komputera. Opłaca się sprawdzić w jaki sposób jest skonfigurowany sterownik urządzenia. Jeśli raczej drukujemy dokumenty pełne tekstu, to można wyłączyć tryb kolorowy. Będziemy mieli pewność, że zużywany będzie tylko czarny tusz. Takie ustawienie uchroni nas przed przypadkowym wydrukowaniem kolorowych elementów, które przeoczymy.

Jak zaoszczędzić na papierze?

Papier też potrafi szybko się kończyć. Warto z tego powodu zadrukowywać obie strony arkuszy. Dokonując zakupu urządzenia wielofunkcyjne, zwróćmy uwagę czy interesujące nas urządzenie jest wyposażone w funkcję duplex. Wówczas automatycznie będzie można stosować taką opcję. Druk dwustronny można także włączyć w ustawieniach sterownika. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić połowę papieru, który byłby zużywany w trybie jednostronnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *